Profilaktyka ogólna

NADAJ BŁYSKU SWOIM ZĘBOM

USŁUGI PROFILATKYCZNE

Najnowsze i sprawdzone rozwiązania specjalnie dla Twoich zębów

Centrum Medyczne Unident oferuje bogaty pakiet usług profilaktycznych, które pomagają pacjentom w zachowaniu zdrowego i estetycznego uzębienia. Niezależnie od tego czy chcesz wybielić zęby, usunąć z nich kamień czy może je wzmocnić, nasi specjaliści są w stanie zaoferować Ci najefektywniejsze rozwiązania stomatologiczne, które pozwalają przeprowadzać takie zabiegi skutecznie i bezboleśnie.

Wybielanie zębów

Wybielamy zęby zarówno specjalnymi preparatami jak i nowoczesną lampą Saphire

Usuwanie kamienia

Oferujemy nowoczesne i szybkie metody usuwania kamienia nazębnego takie jak scaling i piaskowanie

Wzmacnianie zębów

W naszej ofercie mamy zabiegi wzmacniające zęby takie jak lakowanie zebów, lakierowanie zębów oraz pokrywanie preparatami Duraphat lub Seal&Protect

Lapisowanie zębów

Lapisowanie zebów mlecznych za pomocą azotanu srebra sprawia że zmiany próchnicze się cofają, a rozmiękła masa zęba staje się znów twarda.

Paulina Samel-Babula
Higienistka Stom.
Osoba odpowiedzialną za jakość i rozwój usług profilaktycznych

Centrum Dentystyczne UNIDENT kieruje się zasadą "Lepiej zapobiegać niż leczyć".

Dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do działań profilaktycznych - zarówno tych wykonywanych przez pacjentów w domu jak i zabiegów profilaktycznch wykonywanych na fotelu dentystycznym.

Każdy nasz pacjent może liczyć na poradę jak skutecznie czyścić zęby i dbać o jamę ustną, a w naszym sklepiku oferujemy sprawdzone produkty, które pomagają w higienie jamy ustnej. O tym jak ważna jest profilaktyka staramy się uświadamiać naszych pacjentów już od najmłodszych lat.

Profilaktyka domowa to nie wszystko!

Szczotkowanie zębów, czyszczenie ich nićmi czy nawet użycie irygatora domowego nie zawsze zabezpiecza zęby przed kamieniem i próchnicą. Dlatego niezwykle ważne są regularne wizyty kontrolne na których można upewnić się że z zębami jest wszystko w porządku lub szybko zareagować na pojawiające się ogniska próchnicy czy zwiększoną ilość kamienia nazębnego. 30 minutowy przegląd raz na pół roku pozwoli zaoszczędzić czas, zdrowie i pieniądze, które trzeba poświęcić w przypadku kiedy choroby jamy ustnej zostaną wykryte stosunkowo późno.