Stomatologia zachowawcza

Z NATURALNYM UŚMIECHEM PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Stomatologia zachowawacza

Oferujemy specjalistyczną pomoc w walce z próchnicą i innymi chorobami uzębienia.

Dział stomatologii, jakim jest stomatologia zachowawcza, zajmuje się w szczególności leczeniem próchnicy zębowej, która jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą uzębienia. W raz z rozwojem nieleczonej próchnicy dojść może do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba, co z kolei powoduje ból. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieleczona próchnica, poza tym że może spowodować obumarcie zęba, może również być groźnym źródłem infekcji dla całego organizmu. W Unidencie zapewniamy naszym pacjentom z objawami próchnicy specjalistyczną pomoc niezależnie od stopnia zaawansowania choroby.

Bolące zęby

Ból zęba może być spowodowany przez różne problemy. W Unidencie możesz liczyć na szybką i trafną diagnozę i skuteczne leczenie.

Próchnica i ubytki

Od 1999 roku wyleczyliśmy wiele zawansowanych przypadków próchnicy. Daje to naszym pacjentom gwarancję, że zrobimy wszystko żeby uratować chorego zęba.

Kompozyty światło-utwardzalne

Dysponujemy sprawdzonymi materiałami światło-utwardzalnymi, które pozwalają estetycznie wypełnić ubytek w zębie.

Odbudowa zęba włóknem szklanym

Włókno szklane to rozwiązanie trwałe oraz małoinwazyjne, pozwalające na trwałą odbudowę zębów przednich.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi oferowane w ramach stomatologii zachowawczej

LECZENIE ZĘBÓW ORAZ CHORÓB JAMY USTNEJ

Specjalizujemy się w leczeniu nawet zaawansowanych stanów próchnicy jak również innych chorób zębów i jamy ustnej. Lecząc się w naszych gabinetach będziesz mieć pewność, że usunięcie zęba będzie ostatecznym rozwiązaniem i zrobimy wszystko żeby do tego nie dopuścić. Doświadczenie naszych dentystów pozwala im pewnie i skutecznie walczyć z wszelkimi chorobami zagrażającymi Twojemu uzębieniu.


WYPEŁNIENIE UBYTKU ZĘBA KOMPOZYTEM ŚWIATŁO-UTWARDZALNYM

W trakcie naszej wieloletniej praktyki przetestowaliśmy wiele materiałów służących do wypełniania ubytków zęba, umieściliśmy w naszej ofercie tylko te które sprawdziły się najlepiej i najlepiej spełniały wymagania naszych pacjentów.


ODBUDOWA ZĘBA ZA POMOCĄ WŁÓKNA SZKLANEGO

Pośród różnych sposobów odbudowy zęba oferujemy odbudowę zęba na włóknie szklanym. Rozwiązanie takie gwarantuje odpornosć mechaniczną i wysoka estetykę, ponadto pozwala zachować wszystkie funkcje odbudowywanego zęba.


LICÓWKA KOMPOZYTOWA

Każdy z nas chciałby mieć piękny i idealny uśmiech. Kiedy przebyte choroby uzębienia to uniemożliwiają jednym z możliwych rozwiązań są licówki. Licówki kompozytowe jakich używamy w Unidencie są cieńkimi nakładkami na ząb korygującymi kształt, kolor lub przerwę między zębami.


BOGATE MOŻLIWOŚCI DODATKOWEGO ZNIECZULENIA

Dzięki rozwojowi nowoczesnych metod znieczulenia w stomatologii zaoferować naszym pacjentom możemy praktycznie bezbolesne leczenie. W naszych gabinetach stosujemy znieczulenie takimi środkami jak: 2% Lignocaina z Noradrenaliną, Citocartin 100 , Citocartin 200 lub Medidont. Znieczulenie możemy podawać tradycyjnie za pomocą zastrzyku lub nowoczesnym urządzeniem komputerowym The Wand, które sprawia że nawet sama aplikacja znieczulenia jest bezbolesna.