BRAKI UZĘBIENIA NIE WYKLUCZAJĄ PIĘKNEGO UŚMIECHU

Protetyka stomatologiczna

Posiadasz ubytki w uzębieniu? Masz zniszczone zęby? Zaawansowane rozwiązania oferowane przez naszych dentystów zajmujących się protetyką stomatologiczną mogą być dla Ciebie!

Protetyka jest odrębnym działem stomatologii, zajmującym się odbudową zębów utraconych lub uszkodzonych, jak również korygowaniem estetyki twarzy i jej naturalnego układu. Leczenie protetyczne ma jednak przede wszystkim na celu przywrócenie funkcji żucia i zapobieganie nieprawidłowościom w stawach skroniowo-żuchwowych. W Unidencie oferujemy całą paletę rozwiązań protetycznych opartych na najnowszych technologiach i tendencjach w nowoczesnej stomatologii.

Popularne usługi

Implanty

Protezy

Koronki

Adhezyjna odbudowa ceramiczna

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi oferowane w ramach protetyki stomatologicznej

WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Wkład takie to uzupełnienie protetyczne będące często jedynym wyjściem na odbudowanie zniszczonej lub załamanej korony zęba. Wykonanie takiego uzupełnienia polega na umieszczeniu i zacementowaniu w korzeniu zęba sztyftu z trwałego materiału i osadzeniu na nim korony protetycznej. W Unidencie oferujemy dwa rodzaje wkładów:
• wkład koronowo-korzeniowy lany - jest to wkład odlany specjalnie dla pacjenta ze stopu metali w naszej pracowni protetycznej,
• wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego - są to uniwesalne wkłady, które modelowane są w ustach przez dentystę.


KORONA ZĘBOWA

Korona jest niczym innym jak protezą, która pokrywa zniszczoną, naturalną koronę zęba. Rozwiązanie takie sprawdza się idealnie w sytuacji kiedy nie można w żaden inny sposób trwale zrekonstruować zęba. Korony protetyczne w takich przypadkach mogą odbudować brakująca część zęba, poprawiając przy tym jego funkcjonalność i wzmacniając go. Naszym pacjentom oferujemy szeroki wybór koron, dostosowany do ich preferencji. Zakładamy korony metalowe, porcelanowe na podbudowie metalowej, korona z porcelany cyrkonowej, jak również korony z porcelany niskotopliwej o bardzo wysokich walorach estetycznych. Ponadto oferujemy korony pełnoceramiczne - najlepsze rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących uzupełnień o najwyższej trwałości i estetyce.


INLAY i ONLAY PORCELANOWY

Inlaye i onlaye to alternatywa dla standardowych, rozległych wypełnień zęba. Rozwiązanie to stosowane jest w sytuacji kiedy ząb wymaga odbudowy, a korona protetyczna nie jest jeszcze konieczna. Wypełnienia takie mogą być wykonywane z porcelany, jak również ze stopów złota i materiałów kompozytowych. Inlaye oraz onlaye pozwalają na dokładną rekonstrukcję kształtu zęba, poza tym cechuje je trwałość, estetyka i odporność na ścieranie. Przygotowujemy je, po wcześniejszym pobraniu odcisków, w naszej pracowni protetycznej.


PROTEZY

Zdrowie naszych zębów jest wypadkową wielu czynników, czasami pomimo wielu starań zdarza się, że zęby trzeba usunąć i konieczne jest wstawienie protezy. Takie uzupełnienie uzębienia stosujemy, kiedy w szczęce brakuje kilku zębów oraz w przypadku całkowitego bezzębia. Rozwiązania i technologie jakimi dysponujemy sprawiają, że przygotowane przez nas protezy zębowe trudno odróżnić od naturalnych zębów. W naszej ofercie są protezy akrylowe, nylonowe oraz szkieletowe. Pacjentom, którym szczególnie zależy na jakości i trwałości, oferujemy protezy montowane na stałe na implantach.


KORONA NA IMPLANCIE

Korona na implancie to najwierniejsze odtworzenie naddziąsłowej części utraconego zęba. Rozwiązanie to stosowane jest w przypadku braku pojedynczego zęba, który jest odtwarzany pod względem funkcjonalnym i estetycznym za pomocą trzech elementów: implanta , łącznika (standardowego lub indywidualnego) oraz korony. Szlifowanie zębów sąsiednich, tak jak w przypadku mostu protetycznego, nie jest konieczne.


SZYNA RELAKSACYJNA

Szyna relaksacyjna jest specjalną nakładką na zęby pomagającą zniwelować wady zgryzu oraz urazy zębowe. Nakładki takie cechuje różny stopnień twardości, który dopasowany jest do danego schorzenia.  Szyny wykonywane są z tzw. materiałów biozgodnych. Skontrtuowne są one w taki sposób żeby nie podrażniały dziąsła.


MOST ADHEZYJNY

Techniki adhezyjne to młoda i ciągle rozwijające się dziedzina stomatologii. Mosty adhezyjne umożliwiają wykonanie nawet zaawansowanej przebudowy estetycznej wielu zębów jak również odtwarzanie pojedyńczych braków w uzębieniu. Zalety takie jak małoinwazyjność, trwałość, wysoka estetyka i łatwość naprawy wpływają na coraz większą popularność tego uzupełnienia protetycznego zarówno wśrod pacjentów jak i lekarzy.

UWAGA ! Zapraszamy po odbiór dokumentacji medycznej

Chcielibyśmy Cię poinformować, że Unident rozpoczął proces digitalizacji dokumentacji medycznej. Pozwala ona przechowywać Twoje dane medyczne w formie elektronicznej, co poprawia ich dostępność, łatwość wyszukiwania i bezpieczeństwo.

Chcemy zapewnić Ci możliwość odbioru pozostałej po digitalizacji papierowej dokumentacji medycznej, jeśli tego sobie życzysz. Ponieważ dokumenty są sukcesywnie szykowane do możliwego wydania, w celu uzyskania bliższych informacji o możliwość odbioru dokumentów, prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem 608-678-720. Można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 12-13.

Pragniemy podkreślić, że Twoje dane medyczne są przechowywane i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Zapewniamy odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie danych i kontrole dostępu, aby chronić Twoją prywatność.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące digitalizacji dokumentacji medycznej lub chciałbyś uzyskać więcej informacji, z przyjemnością na nie odpowiemy.  Proszę dzwonić na numer 608-678-720 od poniedziałku do piątku w godzinach od 12-13.