ZAAWANSOWANE ZABIEGI W WALCE O ZDROWY UŚMIECH
Chirurgia stomatologiczna
Kompetencje naszych lekarzy oraz posiadane zaplecze stomatologiczne pozwalają nam zaoferować bezbolesne i skuteczne zabiegi chirurgiczne.
Chirurgia stomatologiczna jest jedną z wiodących specjalizacji w naszym Centrum Medycznym, daje nam ona możliwość wyleczenia nawet bardzo zaawansowanych chorób zębów i dziąseł. Pochwalić się tutaj możemy wielokrotnie wyróżnianym w tym zakresie personelem medycznym. Pacjenci doceniają to, że mogą polegać na naszych specjalistach nawet wtedy, kiedy próby leczenia gdzie indziej zawiodły.
Uśmiechem obdarzamy ludzi za darmo, jednak jego wartość jest bezcenna
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Usługi oferowane w ramach chirurgii stomatologicznej
USUNIĘCIE ZĘBA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM
Kiedy zęba nie da się już uratować lub zachodzą inne przesłanki, nasi dentyści dokonują ekstrakcji zęba, czyli jego usunięcia. Usunięcie zęba z zębodołu przeprowadza się przy użyciu specjalistycznych narzędzi, po wcześniejszym wykonaniu zdjęcia RTG. Cały zabieg przeprowadza się pod tak dobranym znieczuleniem, żeby pacjent czuł się komfortowo.
CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA
Zdarzają się przypadki kiedy standardowa ekstrakcje nie jest możliwa, zachodzi wtedy konieczność chirurgicznego usunięcia zęba. Chirurgiczny zabieg usuwania zęba przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub czasem w znieczuleniu ogólnym. Lekarz w trakcie takiego zabiegu nacina dziąsło, odpreparowywuje zęba od otaczających go tkanek, a następnie wyciąga z zębodołu używając specjalistycznych narzędzi. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie i zaszycie powstałej rany.
RESEKCJA KORZENIA ZĘBA
Resekcja korzenia, a precyzyjniej wierzchołka korzenia zębowego, jest zabiegiem chirurgicznym sprowadzającym się do usunięcia wierzchołka korzenia i wypełnienia powstałej luki specjalnym materiałem. Wskazaniem do takiego leczenia jest zaawansowana choroba dziąseł lub pęknięcie korzenia w zębach które były wcześniej leczone kanałowo.
PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA
Wędzidełko jest włoknistą tkanką łączącą dolną i górną wargę z dziąsłami, jak również język z dnem jamy ustnej. Wędzidełko, które jest przerosłe, może przyczynić się m.in. do powstania szpary między durnymi lub dolnymi siekaczami, obniżenia dziąseł, zaburzenia wymowy niektórych głosek, zaburzenia zgryzu lub do problemów z utrzymaniem protezy. Zabieg podcięcia przerosłego wędzidełka jest pierwszym krokiem w leczeniu powyższym problemów.
ODSŁONIĘCIE ZĘBA ZATRZYMANEGO
Zabieg chirurgicznego odsłonięcia zęba zatrzymanego dotyczy w zdecydowanej większości kłów. Uraz z wieku dziecięcego, zbyt mała szerokość szczęki lub nieprawidłowy kierunek położenia zawiązka zęba to główne czynniki wpływające na zaburzenia wyżynania zęba. W sytuacji takiej konieczne jest ortodontyczne wprowadzenie zęba do łuku. Zabieg polega na zlokalizowaniu zęba za pomocą diagnostyki RTG, a następnie chirurgicznym odsłonięciu zęba i przyklejeniu do niego zamka ortodontycznego. Dzięki zabiegom ortodontycznym ząb taki ma szansę znaleźć się w prawidłowej pozycji łuku szczęki.
PLASTYKA WYROSTKA
Zabiegowi temu poddawani są najczęściej pacjenci z rozległym brakiem uzębienia. Działania lekarza w trakcie zabiegu skupiają się na maksymalnie korzystnym ukształtowaniu podłoża kostnego oraz błony śluzowej, tak żeby możliwe było wykonanie maksymalnie funkcjonalnych protez.
NACIĘCIE ROPNIA
Ropień powstaje w tkankach wokół zęba w wyniku aktywności bakterii, które znajdą dogodne warunki do dalszego rozwoju. Nasz organizm w takiej sytuacji zaczyna się bronić i wysyła do ogniska zakażenia buałe krwinki. Ropień powstaje w przypadku kiedy mieszanka żywych i martwych białych krwinek, enzymów oraz zniszocznych komórek miejscowych nie ma gdzie odpływać. W sytuacji kiedy ropień nie pęknie lub nie zostanie nacięty, pacjent jest zagrożony uogólnioną infekcją krwi, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.
PLASTYKA POŁĄCZENIA USTNO-ZATOKOWEGO
Zdarza się że wierzchołek korzenia zęba, który jest usuwany oddzielony jest od zatoki szczękowej jedynie niewielką ilością kości lub błoną. W takiej sytuacji istnieje ryzyko że po ekstrakcji zęba powstanie tzw. przetoka, czyli połączenie między zatoką i jamą ustną. Przetoka to niebezpieczne powikłanie zwiększające ryzyko wędrowania zakażeń z jamy ustnej do zatok, a dalej do mózgu. Dlatego też konieczny jest wtedy chirurgicny zabieg polegający na zaszyciu połączenia za pomocą fragmentu błony śluzowej.
LASEROTERAPIA
Laseroterapia, jako jedna z podstawowych technik nowoczesnej stomatologii, pozwala precyzyjnie diagnozować oraz małoinwazyjnie i bezdotykowo przeprowadzać zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki oraz mikrochirurgii. Laser może wyeliminować nadwrażliwość zębów, działa przeciwzapalnie oraz sprawdza się w leczeniu zmian błony śluzowej oraz dyskomfortu wynikającego z odsłoniętych szyjek zębowych.
KAUTERYZACJA
Zabieg kauteryzacji, to inaczej zabieg wypalania lub koagulacji patologicznej tkanki. Zabieg ten ma zastosowanie w hamowaniu krwawień naczyń krwionośnych lub usuwaniu aft pojawiających się w jamie ustnej.
WSTAWIENIE IMPLANTU
Implant zębowy to innymi słowy sztuczny korzeń zębowy. Tytanowy wszczep wielkości naturalnego korzenia na którego podstawie umieszcza się koronę protetyczną. Implantowanie sprowadza się do wszczepienia implantu, wkręcenia śruby gojącej oraz zamocowania sztucznego zęba, czyli korony.