Stomatologia zachowawcza

Z NATURALNYM UŚMIECHEM PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Stomatologia zachowawacza

Oferujemy specjalistyczną pomoc w walce z próchnicą i innymi chorobami uzębienia.

Dział stomatologii, jakim jest stomatologia zachowawcza, zajmuje się w szczególności leczeniem próchnicy zębowej, która jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą uzębienia. W raz z rozwojem nieleczonej próchnicy dojść może do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba, co z kolei powoduje ból. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieleczona próchnica, poza tym że może spowodować obumarcie zęba, może również być groźnym źródłem infekcji dla całego organizmu. W Unidencie zapewniamy naszym pacjentom z objawami próchnicy specjalistyczną pomoc niezależnie od stopnia zaawansowania choroby.

Bolące zęby

Ból zęba może być spowodowany przez różne problemy. W Unidencie możesz liczyć na szybką i trafną diagnozę i skuteczne leczenie.

Próchnica i ubytki

Od 1999 roku wyleczyliśmy wiele zawansowanych przypadków próchnicy. Daje to naszym pacjentom gwarancję, że zrobimy wszystko żeby uratować chorego zęba.

Kompozyty światło-utwardzalne

Dysponujemy sprawdzonymi materiałami światło-utwardzalnymi, które pozwalają estetycznie wypełnić ubytek w zębie.

Odbudowa zęba włóknem szklanym

Włókno szklane to rozwiązanie trwałe oraz małoinwazyjne, pozwalające na trwałą odbudowę zębów przednich.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi oferowane w ramach stomatologii zachowawczej

LECZENIE ZĘBÓW ORAZ CHORÓB JAMY USTNEJ

Specjalizujemy się w leczeniu nawet zaawansowanych stanów próchnicy jak również innych chorób zębów i jamy ustnej. Lecząc się w naszych gabinetach będziesz mieć pewność, że usunięcie zęba będzie ostatecznym rozwiązaniem i zrobimy wszystko żeby do tego nie dopuścić. Doświadczenie naszych dentystów pozwala im pewnie i skutecznie walczyć z wszelkimi chorobami zagrażającymi Twojemu uzębieniu.


WYPEŁNIENIE UBYTKU ZĘBA KOMPOZYTEM ŚWIATŁO-UTWARDZALNYM

W trakcie naszej wieloletniej praktyki przetestowaliśmy wiele materiałów służących do wypełniania ubytków zęba, umieściliśmy w naszej ofercie tylko te które sprawdziły się najlepiej i najlepiej spełniały wymagania naszych pacjentów.


ODBUDOWA ZĘBA ZA POMOCĄ WŁÓKNA SZKLANEGO

Pośród różnych sposobów odbudowy zęba oferujemy odbudowę zęba na włóknie szklanym. Rozwiązanie takie gwarantuje odpornosć mechaniczną i wysoka estetykę, ponadto pozwala zachować wszystkie funkcje odbudowywanego zęba.


LICÓWKA KOMPOZYTOWA

Każdy z nas chciałby mieć piękny i idealny uśmiech. Kiedy przebyte choroby uzębienia to uniemożliwiają jednym z możliwych rozwiązań są licówki. Licówki kompozytowe jakich używamy w Unidencie są cieńkimi nakładkami na ząb korygującymi kształt, kolor lub przerwę między zębami.


BOGATE MOŻLIWOŚCI DODATKOWEGO ZNIECZULENIA

Dzięki rozwojowi nowoczesnych metod znieczulenia w stomatologii zaoferować naszym pacjentom możemy praktycznie bezbolesne leczenie. W naszych gabinetach stosujemy znieczulenie takimi środkami jak: 2% Lignocaina z Noradrenaliną, Citocartin 100 , Citocartin 200 lub Medidont. Znieczulenie możemy podawać tradycyjnie za pomocą zastrzyku lub nowoczesnym urządzeniem komputerowym The Wand, które sprawia że nawet sama aplikacja znieczulenia jest bezbolesna.

UNIDENT Dąbrowa Tarnowska

Szanowni Pacjenci !!!

 

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, w związku z zagrożeniem jakie spowodowała pandemia COVID-19 opracowaliśmy specjalne procedury i zainwestowaliśmy w specjalistyczny sprzęt ochronny.


OGÓLNE ZASADY I ORGANIZACJA PRACY
• Rejestracja pacjentów bólowych TYLKO telefoniczna i dotyczy dnia, którego dzwonimy,

• W ramach NFZ przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-14,

• W gabinetach prywatnych (leczenie endodontyczne, ortodontyczne itp.) przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 i w soboty w godz. 8-13. Obowiązuje wcześniejsza weryfikacja telefoniczna i wpis na listę przyjęć,

Ze względów bezpieczeństwa wprowadzamy zasadę "jedynki", czyli: pacjenci będą przyjmowani co ok. 1 godzinę, w poczekalni może przebywać 1 pacjent do 1 gabinetu, 1 do rtg i 1 w strefie buforowej,

• Do odwołania wstrzymujemy zabiegi profilaktyczne, jak piaskowanie zębów, scaling etc.,

WAŻNE - prosimy o pozostanie w samochodzie czy na ławce przed przychodnią, jeżeli z jakichś względów (np. osoba towarzysząca pacjentowi) przybędzie więcej osób do przychodni.

Od 4 maja obniżamy do 50 zł opłatę stałą, którą musieliśmy wprowadzić w związku z dodatkowymi wydatkami na niezbędne środki ochrony.

Kontakt: 14 642 28 42, 14 644 14 14, 660 635 008.

Infolinia: 459 595 135.