Ortodoncja

ZAPROJEKTUJ Z NAMI SWÓJ UŚMIECH

Ortodoncja

Piekny uśmiech poprawia samopoczucie, zwiększa pewność siebie i pozwala wywrzeć pozytywne wrażenie na innych.

Ortodonci w naszym centrum codziennie pomagają dzieciom, młodziezy i dorosłym w wyleczeniu wad zgryzu, jak równiez wad szczękowo-twarzowych. Jesteśmy jedną z pierwszych placówek, która zaczęła świadczyć usługi ortodontyczne w rejonie powiatu dąbrowskiego.

Nieprawidłowe ustawienie zębów i wady zgryzu zauważyć można już w wieku 6-8 lat, zaraz po pojawieniu się pierwszych stałych zębów.

Dlatego właśnie ten okres najlepszy jest na kontrole ortodontyczną, która może pomóc w uniknięciu problemów z próchnicą oraz wadami wymowy u dzieci. Najodpowiedniejszym z kolei okresem na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego przy użyciu aparatu stałego jest wiek około 12 lat - rezultaty leczenia rozpoczętego w tym okresie są szybkie i długotrwałe.

Niezależnie od tego, korzyści leczenia ortodontycznego doceniają również osoby dorosłe, które coraz bardziej świadome są tego jak istotny wpływ na życie może mieć ładny uśmiech.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi oferowane w ramach ortodoncji

PŁYTKA SCHWARZA

Płytka Schwarza to najpopularniejszy aparat wyjmowany, który aktywizuje wzrost kości na szerokość. Dzięki takiemu działaniu poszerzane są dolne i górne łuki zębowe. Aparat ten współcześnie stosuje się zarówno do zębów mlecznych jak i mieszanych. Na płytkę Schwarza składają się czynne elementy regulacyjne będące źródłem siły - śruby, łuki wargowe i specjalne sprężyny.


APARAT STAŁY


APARAT STAŁY KOSMETYCZNY


APARAT STAŁY RETENCYJNY


APARAT WYJMOWANY

UNIDENT Dąbrowa Tarnowska

Szanowni Pacjenci !!!

 

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, w związku z zagrożeniem jakie spowodowała pandemia COVID-19 opracowaliśmy specjalne procedury i zainwestowaliśmy w specjalistyczny sprzęt ochronny.


OGÓLNE ZASADY I ORGANIZACJA PRACY
• Rejestracja pacjentów bólowych TYLKO telefoniczna i dotyczy dnia, którego dzwonimy,

• W ramach NFZ przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-14,

• W gabinetach prywatnych (leczenie endodontyczne, ortodontyczne itp.) przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 i w soboty w godz. 8-13. Obowiązuje wcześniejsza weryfikacja telefoniczna i wpis na listę przyjęć,

Ze względów bezpieczeństwa wprowadzamy zasadę "jedynki", czyli: pacjenci będą przyjmowani co ok. 1 godzinę, w poczekalni może przebywać 1 pacjent do 1 gabinetu, 1 do rtg i 1 w strefie buforowej,

• Do odwołania wstrzymujemy zabiegi profilaktyczne, jak piaskowanie zębów, scaling etc.,

WAŻNE - prosimy o pozostanie w samochodzie czy na ławce przed przychodnią, jeżeli z jakichś względów (np. osoba towarzysząca pacjentowi) przybędzie więcej osób do przychodni.

Od 4 maja obniżamy do 50 zł opłatę stałą, którą musieliśmy wprowadzić w związku z dodatkowymi wydatkami na niezbędne środki ochrony.

Kontakt: 14 642 28 42, 14 644 14 14, 660 635 008.

Infolinia: 459 595 135.